Culinair genot op een hut – 9 tips voor lekker eten op een Tiroolse hut
Kaiserschmarren, Kaspressknödel of Tiroler Gröstl – iedereen heeft zo zijn eigen lievelingsgerecht om na een vermoeiende klim tijdens een bezoek aan een berghut weer op kracht te komen. Lekker is het eigenlijk altijd, maar dat ligt ongetwijfeld aan de combinatie van frisse berglucht, de typische sfeer in de hut en natuurlijk de heerlijke Tiroolse keuken :-)
Dat klinkt allemaal prima – maar op welche Tiroolse hutten wordt er eigenlijk bijzonder lekker gekookt? Ik heb mijn voelhorens eens uitgestoken, en een paar Tirool-bloggers hebben me hun tips verraden:
Coburger Hütte, 1.920 meter
Volgens Anne hebben ze hier op de Coburger Hütte het beste Tiroler Gröstl, maar de Kasknödels met zuurkool zien er toch ook heerlijk uit?
#coburgerhütte #zonderwoorden #waanzin#mountainbike #bikeandhike #enjoy #eetsmakelijk#tirolerkasknödel #mit #zuurkool#veelmeteromhoog#ehrwald #ehrwalderalm #seebensee #alpen #mountains Een door Fitness & Healthy Life (@fit_healthy_ben) gepostete foto op 8 sep 2015 om 4:27 uur
Nieuwe Magdeburger Hütte, 1.633 meter
Op de nieuwe Magdeburger Hütte kan Michael jullie de Reuzenkaiserschmarren warm aanbevelen :-)
Kaiserschmarren in alle maten Posted by Neue Magdeburger Hütte op zondag 19 juli 2015
Volkzeiner Hütte, 1.886 meter
Een eenvoudige hut in de Villgratener bergen is de Volkzeiner Hütte, waar Eckard de lekkerste goulash heeft gegeten.
#Volkzeiner #hut# Een door @luk_wil gepostete foto op 9 juni 2014 om22:36 uur
Solsteinhaus, 1.806 meter
In deze mooie boerderij, het Solsteinhaus, moeten jullie beslist de „Schlutzkrapfen“ proeven, aldus Michael.
Dedagafronden #pauzeren #sunsetinthemountains #ilovetirol #solsteinhaus #nieuweenergieopdoen #ishetlevennietfantastisch Een door @macho_line gepostete foto op 31 aug 2015 om14:36 uur
Muttekopfhütte, 1.934 meter
Christian raadt jullie aan om op de Muttekopfhütte in elk geval op de dagkaart te kijken, want behalve de traditionele gerechten hebben ze hier ook nog wel eens lam van de boeren uit het Pitztal.
#muttekopfhütte #imst #tirol #austria @visittirol @sport_in_oesterreich @instagram Een door @gurgltal gepostete foto op 19 okt 2014 om 8:19 uur
#stemmingopdehut#muttekopfhütte #hochimst #imst #oostenrijk#wandelen#adventure #kasspatzl Een door @miggi_miggi gepostete foto op 18 aug 2015 om 9:16 uur
Filzalm, 1.300 meter
De Filzalm, een oergezellige hut aan het meer Filzalmsee en de lievelingshut van Silvia. Haar tip: spare ribs met een lekker glas witbier en daarna een eigengemaakte apfelstrudel. Bovendien verkoopt men hier boerenmelk, bergkaas en „Tilsiter“-kaas, eigengemaakte spek en zelfgebrande schnaps van de boerderij van waard Michael in Hopfgarten.
#oostenrijk#tirol #hohesalve #alpinist#hanksmädels #luieren#filzalm #filzalmsee een door @lelalechat26_ gepostete foto op 21 jul 2015 om 13:56 uur
Pfandlhof, Kaisertal
De Pfandlhof ligt in het natuurreservaat van het Kaisertal bij Kufstein. Eckard geniet hier vooral van wildgerechten – de eigenaar is immers ook jager en de beheerdster is een uitstekende kokkin.
Geraer Hütte, 2.324 meter
Op de Geraer Hütte bij Vals heeft Michael het Knödeltris (drie verschillende knödels) gegeten en was er helemaal weg van.
Neverending calories… will we survive so much food? :) #Austria #oostenrijk#Tirolo #Wipptal #Tirol #wipptalvalley #canederli #knödel #food #foodporn #instafood #cibo #foodpornography #geraerhütte #delicious Een door Cristina Favento (@giraworld) gepostete foto op 4 jul 2015 om 23:25 uur
Leckfeldalm, 1.900 meter
Een hut waar Ingrid steeds weer graag mag komen is de Leckfeldalm boven Sillian. Ze kan hier vooral de zoete gerechten (heerlijke taarten en gebak) aanraden, maar ook de Osttiroler Schlipfkrapfen zijn overheerlijk.