Venediger Höhenweg Etappe 3: Johannishütte – Neue Sajahütte

Prägraten am Großvenediger / Venedigergruppe
Moeilijkheidsgraad: zwaar
lengte van de route: 6,2 km
duur: 4:30 h

De eerste uitdagende etappe staat ons vandaag te wachten en vereist meteen aan het begin een beslissing: Normale route of alternatief? Het weer, vermogen en conditie zullen de doorslag geven. Hoe dan ook, iedereen wordt beloond met spectaculaire uitzichten op de bergen van de Venedigergroep. En dan is er nog de Neue Sa-jahütte - het kasteel in de bergen - onze bestemming voor vandaag.

Tour eigenschappen

Moeilijke tocht over zwarte bergpaden. Zekerheid en alpine kennis zijn essentieel voor de route in hoogalpien terrein. Deels steile beklimmingen en afdalingen in hoogalpien terrein. Afhankelijk van de route, uitdagende rotspaden (beveiligd met staalkabels) tijdens de afdaling. Een zeer goede conditie is vereist.

Tour informatie

  • Vereisten: zwaar
  • lengte: 6,2 km
  • duur: 4:30 h
  • Hoogtemeters bergopwaarts:960 hm
  • hoogtemeters bergafwaarts:480 hm
hoogste punt3,070 m

Startpunt

Johannishütte 2.121m

Eindpunt

Nieuwe Sajathütte 2.600m
  • Conditie 4 / 6
  • Techniek 5 / 6

Kenmerken

  • Meerdaagse wandeling

beste tijd van het jaar

  • januari
  • februari
  • maart
  • april
  • mei
  • juni
  • juli
  • augustus
  • september
  • oktober
  • november
  • december
Bron: Nationalparkregion Hohe Tauern Osttirol

Omschrijving

Voordat je aan deze etappe begint, moet je beslissen of je de normale route via de "Schernesscharte" naar de Neue Sajathütte neemt of het alternatief via de "Zopetscharte" naar de Eisseehütte.

De normale route via de Sajatscharte moest jaren geleden worden verlaten vanwege het latente gevaar van vallende stenen. Er is nu een nieuw verbindingspad (zwart bergpad!) dat is bewegwijzerd als de "Kreuzspitz-Höhenweg" en leidt via de "Schernesscharte", die langs de bergkam onder de Kreuzspitze loopt. De Kreuzspitze (3.155m) kan vanaf daar in een half uur worden bereikt. De beloning voor de beklimming is een prachtig uitzicht op de hoogste bergen van de Venedigergroep. De afdaling naar de Neue Sajathütte gaat vervolgens over een "rotspad" dat met staalkabels is beveiligd. (uitdagend!)

Andere tochten in de omgeving

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.

Protected by