gebeurtenis Almabtrieb von der Gramai Alm nach Pertisau

Pertisau am Achensee, op 18. sep 2026

Hoe zou u ‘het pure leven vieren’? Aan de Achensee doet men dat met het feestelijke ‘samenvoeren’ van het vee op de alpenweide en een groot welkomstfeest in het dal.

Raden wij aan omdat:

  • de optocht van de kleurrijk versierde dieren met hun stralende herders zorgt voor kippenvel
  • Geïnteresseerden kunnen op de alm toekijken hoe de dieren worden versierd
  • het decor aan de Achensee, tussen het Karwendelgebergte en de Brandenberger Alpen, op zich al indrukwekkend is

Informatie over het evenement

Evenement periode

18. sep 2026

Eventtyp

vor Ort

prijs

gratis

Omschrijving

De terugkeer van de feestelijk versierde dieren naar hun thuisdorp in het dal na de zomer op de alpenweiden wordt elk jaar op gepaste wijze gevierd. Vooral als de dieren gezond en zonder ongelukken terugkeren. De koeien die de zomer op de Gramai Alm doorbrengen, worden op de ochtend van de afdaling versierd en rond het middaguur naar het dal, naar Pertisau, gedreven. Hun grote welkomstfeest met muziek wordt voor het hotel Das Karwendel gevierd.

Al vanaf 10 uur ’s ochtends zorgt een ochtendborrel met livemuziek en een boerenmarkt op de Gramai Alm voor een vrolijk begin van de dag. De dag wordt afgesloten met een huttenavond op de Gramai Alm.

Veranstaltungsdetails

  • Evenementlocatie

    Gramai Alm
    Gramaistraße 1
    6213 Pertisau am Achensee

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.