Contact
Klettersteig Silvapark (Ballunspitze)
****
Met het topkruis al in zicht, moet je jezelf echt pushen aan het einde. Maar dan! Het stuwmeer schittert onder je en de belangrijkste Alpenhoofdkam laat zijn vergletsjerde tanden zien in het zuiden.
Klettersteig door de noordwand van de 2.671 meter hoge Ballunspitze in Silvapark Galtür. Uitdagende secties tot C/D op 380 meter hoogte, nooduitgang mogelijk in het eerste derde deel. Veel plaatklimmen, een verticale wand, twee overhangen. De steile rotswanden kunnen ook worden bedwongen door kinderen en jongeren vanaf 12 jaar die ervaren klimmers zijn, mits ze goed gezekerd zijn. Vanaf de top heb je verreikende uitzichten op de Silvretta gletsjers, het Kops stuwmeer en de Rätikon. Let op: je moet nog voldoende krachtreserves hebben voor de steile en veeleisende afdaling. Toegang in 30 minuten vanaf het bergstation van de stoeltjeslift.
Afdaling: ca. 60 minuten langs het pad, 2 korte stukken zijn zonder paden, verdere afdaling naar de Birkhahnbahn of naar Kopssee. De afdaling is hier en daar steil, ervaring is vereist. Volg vanaf het kruis op de top het korte deel van de klettersteig naar de bergkam en volg dan de paden en korte, padenloze delen naar beneden, waarbij je de cairns als gids gebruikt.
Loop na het einde van het touw een tijdje langs de bergkam en dan door keiig, rotsachtig terrein naar een zadel, daal een beetje aan de zuidkant en steek dan de grashelling over naar het volgende zadel. Aan de andere kant van de bergkam leidt het kleine pad naar de splitsing naar de klettersteig.
Klettersteig Silvapark (Ballunspitze)
****