Bergwandelingen Etappe 2: Von Brandenberg über die Jocheralm zum Kienberg und Abstieg nach Pinegg

Brandenberg / Brandenberger Alpen (Rofan)
Moeilijkheidsgraad: gemiddeld
lengte van de route: 20,3 km
duur: 7:00 h

De met dennenbomen bedekte Kienberg is het hoogste uitkijkpunt in het midden van de tweede etappe. De afdaling brengt je terug naar Brandenberg, naar de mooie wijk Pinegg.

Tour eigenschappen

De tweede dag leidt van Brandenberg via de idyllische maar onbeheerde Jocheralm naar de imposante Kienberg op 1.786 meter. Goede paden en wegen leiden vervolgens omlaag naar de Brandenberger wijk Pinegg. De zes tot zeven uur durende wandeling van gemiddelde moeilijkheidsgraad biedt prachtige uitzichten op het Rofan- en Karwendelgebergte, de Guffert en de Kitzbüheler en Zillertaler Alpen.

Tour informatie

  • Vereisten: gemiddeld
  • lengte: 20,3 km
  • duur: 7:00 h
  • Hoogtemeters bergopwaarts:1,198 hm
  • hoogtemeters bergafwaarts:1,451 hm
hoogste punt1,786 m
  • Conditie 4 / 6

beste tijd van het jaar

  • januari
  • februari
  • maart
  • april
  • mei
  • juni
  • juli
  • augustus
  • september
  • oktober
  • november
  • december
Bron: Alpbachtal Tourismus

Omschrijving

Dag 2: Van Brandenberg via de Jocheralm naar de Kienberg en afdaling naar Pinegg --> 6 - 7 h

Uw dag begint in het pittoreske Brandenbergwaar je vertrekt in de richting van de wijk "Winkel". Loop ongeveer 3 kilometer over het voetpad tot je bij de kruising "Kink/Pumphaus" komt. Volg hier de borden richting Jocheralm/Kienberg/Plessenberg en ga de steile asfaltweg omhoog.

Nadat je het weiland bent gepasseerd, ga je ongeveer 300 meter linksaf over het bospad naar het bord "Alter Steig". Hier heb je de keuze: je kunt via het bospad naar de Jocheralm wandelen of via het oude pad. Voor een afwisselende ervaring raden we het pad aan dat je een nieuw perspectief op de omgeving biedt.

Volg vanaf de Jocheralm de borden richting "Kienberg/Plessenberg". De dappere bergbeklimmers onder u nemen de route over de Heuberg, Heubergsattel en uiteindelijk naar de majestueuze Plessenberg op 1.743 meter boven zeeniveau. Vanaf hier kun je genieten van een adembenemend uitzicht over het Inntal, dat de extra tijd van ongeveer 1 uur en 30 minuten meer dan waard is.

Voor een eenvoudigere optie leidt het pad rechtstreeks van de Jocheralm naar de Kienberg. Deze route duurt ongeveer 3 uur en 30 minuten en biedt nog steeds spectaculaire uitzichten en onvergetelijke ervaringen.

Vanaf het topkruis van de Kienberg is het nu allemaal bergafwaarts. Je wandelt via de verfrissingsstop en de Heubrandalm naar "Prama" en vandaar via een steil pad naar Pinegg.

Je eindigt de tweede dag van je wandeling met veel nieuwe indrukken en herinneringen in je bagage en verheugt je nu al op de avonturen die morgen zullen brengen.

Overnachting:

Gasthof Gwercherwirt


Weer

Vandaag

bewolkt
1°C/-7°C
50%0.5l10 km/h

do

matige sneeuwval
2°C/-2°C
90%22.3l10 km/h

vr

bewolkt
2°C/-3°C
80%0.4l10 km/h
Naar her weerbericht

Andere tochten in de omgeving

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.