Bergwandelingen Kirchdachspitze (2.840 m) von Trins

Trins / Stubaier Alpen
Moeilijkheidsgraad: zwaar
lengte van de route: 16,0 km
duur: 8:00 h

Iemand moet zich hebben vergist met het kruis en het op de berg hebben gezet in plaats van op de kerk. Welnu, het Gschnitztal kan nu bogen op wat waarschijnlijk het mooiste kerkdak ter wereld is.

Tour eigenschappen

Een bergtocht in de Stubaier Alpen naar de Kirchdachspitze met zijn opvallende kerkdak, rijk aan uitzichten en veeleisend qua conditie. De wandeling omhoog naar het Padasterjochhaus is goed te doen zonder bijzondere moeilijkheden, daarna wordt het pad veel alpiener en voert het door steil, onbeschut rotsachtig terrein waarvoor je goed ter been moet zijn en hoogtevrees moet hebben. De laatste paar meter naar de top zijn beveiligd met een stalen kabel. Op de top wacht een indrukwekkend panoramisch uitzicht, met de Karwendel in het noorden, de Habicht in het westen, de Dolomieten in Zuid-Tirol en de Olperer in het oosten. Het Padasterjochhaus is een goede plek om te stoppen voor verfrissingen en een nuttige ruststop en is ook een goede uitvalsbasis voor verdere toptochten. Toegang met de mountainbike tot het Padasterjochhaus is mogelijk.

Tour informatie

  • Vereisten: zwaar
  • lengte: 16,0 km
  • duur: 8:00 h
  • Hoogtemeters bergopwaarts:1,609 hm
  • hoogtemeters bergafwaarts:1,609 hm
hoogste punt2,840 m

Startpunt

Stop/parkeerplaats Waldfestplatz

Eindpunt

Stop/parkeerplaats Waldfestplatz
  • Conditie 5 / 6
  • Techniek 5 / 6

beste tijd van het jaar

  • januari
  • februari
  • maart
  • april
  • mei
  • juni
  • juli
  • augustus
  • september
  • oktober
  • november
  • december

wegdek

matig moeilijke klim, blootgestelde klim in het bovenste gedeelte, deels beveiligd met touwen

apparatuur

Stevige schoenen, regenjas, zonnebescherming, water en een snack
Bron: TVB Wipptal

Omschrijving

Het startpunt is de bushalte "Trins Waldfest" of de parkeerplaats "Waldfest". De route loopt aanvankelijk grotendeels door het bos het Padastertal in tot de eerste scherpe bocht naar rechts. Volg nu de bewegwijzerde Herrenweg nr. 122 rechtdoor door een weiland, over een brug en bergop door het bos, waarbij je steeds de bochten in de bosweg afsnijdt. Je bereikt nu de boomgrens onder de Foppmandl. Nog een steile klim en dan linksaf naar het Padasterjochhaus. De beklimming kan ook met de mountainbike worden gedaan. Steek vanaf de hut de hellingen over langs pad nr. 122 in zuidelijke richting naar een berm boven het Padasterjoch. Door steile hellingen, langs de Schäferhütte, naar een insnijding in het terrein en dan omhoog naar het naamloze zadel tussen de Hammerspitze en Kirchdachspitze naar de Silbersattel. Vanaf daar is het nog maar een paar meter naar de top, het pad is hier beveiligd met touwen. Eenmaal boven word je beloond met een prachtig uitzicht! Afdaling als beklimming.

aankomst

  • Aankomst met het openbaar vervoer

    Neem de regionale bus 4146 van station Steinach a. Br. naar "Trins Waldfestplatz".

    Openbaar vervoer in het Wipptal is inbegrepen in de gastenkaart. Inbegrepen in de gastenkaart. Meer informatie over de dienstregeling www.vvt.at.

  • parken

    Bosfeest parkeerplaats

Weer

di

lichte regenbui
20°C/9°C
60%2.9l5 km/h

Vandaag

lichte regenbui
21°C/11°C
65%2l5 km/h

do

lichte regenbui
26°C/12°C
45%1.7l5 km/h
Naar her weerbericht

Andere tochten in de omgeving

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.