Lange afstandswandeling Ötztal Trek Etappe 13: Similaunhütte – Hochjoch-Hospiz

Sölden /
Moeilijkheidsgraad: zwaar
lengte van de route: 8,5 km
duur: 3:30 h

We reizen nog steeds in de voetsporen van Ötzi. De gletsjerman werd in 1991 ontdekt op de Tisenjoch. Natuurlijk bezoeken we de vindplaats voordat we verder gaan richting Hochjoch-Hospiz, onze bestemming voor vandaag. De gezellige Alpenclubhut van het Berlijnse deel ligt aan het einde van het Rofental in de Ötztaler Alpen.

Tour eigenschappen

Moeilijke, uitdagende etappe over zwarte bergpaden. Je moet goed ter been zijn en veel ervaring hebben met veeleisend, deels padenloos terrein. Er zijn passages over een steile blokkam (met vaste touwen) te overwinnen. Gedeeltelijk steile klimmen in de afdaling. Een zeer goede conditie is vereist.

Tour informatie

  • Vereisten: zwaar
  • lengte: 8,5 km
  • duur: 3:30 h
  • Hoogtemeters bergopwaarts:390 hm
  • hoogtemeters bergafwaarts:997 hm
hoogste punt3,279 m

Startpunt

Similaun hut

Eindpunt

Hochjoch Hospice
  • Conditie 5 / 6

beste tijd van het jaar

  • januari
  • februari
  • maart
  • april
  • mei
  • juni
  • juli
  • augustus
  • september
  • oktober
  • november
  • december

apparatuur

Voor bergbeklimmers die vrij zijn van duizeligheid, goed ter been zijn en ervaring hebben met bergbeklimmen; uitstekende fysieke conditie, uitgebreide bergervaring, uitrusting voor bergbeklimmen, veiligheids- en oriëntatie-uitrusting, goede weersomstandigheden aanbevolen. Houd rekening met de huidige weersvoorspelling

Voor alle wandelingen en tochten is een geschikte uitrusting vereist, zoals ademende outdoorkleding die geschikt is voor het weer. Het is noodzakelijk om een EHBO-kit, een mobiele telefoon en eventueel een wandelkaart mee te nemen, evenals voldoende proviand voor wandelingen zonder verfrissingsstops.

Ijsbijl, stijgijzers, touw | berggids aanbevolen.

Bron: Ötztal

Omschrijving

  • Route: Klimmen, pad
  • Vereisten: Goed ter been, geen hoogtevrees, conditie, ervaring in de bergen
  • Zwarte bergpad, alpine route in delen
  • Moeilijkheden: Passage over de Hochjochferner (spleten); berggids aanbevolen
  • Uitrusting: normale wandeluitrusting, stijgijzers, ijsbijl afhankelijk van de omstandigheden; touw in elk geval; omhoog touwen op de gletsjer
  • Overnachting, versnaperingen: Similaunhütte, Hochjoch-Hospiz
  • Oversteekplaats, uitgang: van Vent door het Niedertal naar de Martin-Busch-Hütte en verder naar de Similaunhütte (ca. 4,5 h stijgen, ca. 3,75 h dalen); van Vent door het Rofental naar de Hochjoch-Hospiz (ca. 2,5 h stijgen, ca. 2 h dalen)

aankomst

  • Aankomst met het openbaar vervoer

    Reis comfortabel en veilig met de trein naar het treinstation Ötztal. Het eindpunt of afgiftepunt is het treinstation ÖTZTAL. Daarna kun je snel en comfortabel met het openbaar vervoer of de plaatselijke taxibedrijven door het hele dal naar je gewenste bestemming reizen.

    De actuele dienstregeling van de bussen vind je op: http://fahrplan.vvt.at

  • parken

    De volgende parkeergarages zijn beschikbaar in Vent:

    - bij de ingang van Vent | betalend | meerdaags ticket mogelijk

    - Dalstation van de stoeltjeslift | betalend | meerdaags ticket mogelijk

Andere tochten in de omgeving

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.

Protected by