Vakantie ideeën

Eenzame natuuravonturen voor het hele gezin

Elk kind weet dat de mooiste avonturen buiten plaatsvinden. In de natuur, op het platteland, in het bos - en vooral in de bergen. Hier zijn leuke Tiroolse ontdekkingen voor de kleintjes (en hun ouders).
    • moeilijkheidsgraadmedium
    • Lengte8,7 km
    • duur2:55 h
    • hoogtemeters bergafwaarts277 m
    • LocatieSt. Johann in Tirol / Kitzbüheler Alpen

Zelfs van een afstand verraadt een zacht gebrul en geraas dat zich hier in het bergbos een natte reus schuilhoudt. Een smal pad leidt over vele bruggetjes en steiler en steiler het bos in. Tot je uiteindelijk voor de 25 meter hoge Eifersbach waterval staat. Al aan het einde van de 19e eeuw kwamen hier zomervakantiegangers - omdat er vroeger een boerenbad langs de weg was. Vandaag de dag is de tocht vooral perfect voor gezinnen, omdat er slechts 200 hoogtemeters overwonnen moeten worden om de bestemming te bereiken - zelfs de allerkleinsten kunnen dat aan. En omdat elke pauze bij de beek uitnodigt tot klimmen en spetteren. Vergeet geen reserve schoenen voor de kinderen!

Meer weten

Modder en kinderhanden gaan samen als Tirol en bergen. Hoe viezer de regenlaarzen, hoe groter de grijns op hun gezicht. De Lech is een perfecte, bijna eindeloze waterspeeltuin. Tot aan de Duitse grens is de Lech ongerept gebleven; het is de laatste wilde rivier de laatste wilde rivier in de noordelijke Alpen met grindbanken van honderden meters breed. De perfecte plek voor rivieravonturen. Dammen bouwen, bijvoorbeeld. Takken en stenen vormen de basisstructuur en een beetje modder zorgt voor extra waterdichtheid. Je moet er alleen voor zorgen dat de zelfgebouwde dam niet te hoog wordt en zo de waterstroom op grote schaal belemmert.

Er is bijna geen andere plek waar we ons zo verbonden voelen met de natuur als wanneer we omringd zijn door bomen. En om daar dan de nacht door te brengen? Precies zo'n kinderdroom die volwassenen aan het eind van de dag doet geeuwen. Aan de Natterer See zijn er comfortabele boomhutten waar avontuur en ontspanning samensmelten tot een perfecte symbiose op boomtopniveau. In een "gezinswoning" in de boom met terras en panoramisch uitzicht is plaats voor vier personen. Een kitchenette, eet- en slaapgedeelte en een badkamer maken overnachten op het platteland zeer comfortabel. En de Natterer See ligt op een steenworp afstand. Voor verfrissing de volgende ochtend.

    • moeilijkheidsgraadeasy
    • Lengte1,4 km
    • duur0:30 h
    • hoogtemeters bergafwaarts43 m
    • LocatieFügenberg / Hochfügen im Zillertal / Tuxer Alpen

Pap, de boog is open! Mam, er zit een steen in mijn schoen! Ouders zullen dat hier niet horen. De berg kan op blote voeten worden verkend. In Fügen in het Zillertal is er een blotevoetenpad op het laatste stuk naar de top op 1.920 meter boven zeeniveau. Het zigzagpad leidt in ongeveer dertig minuten naar de bestemming: op verwarmende schorssnippers, koude kiezels, zacht zand of aarde. Kinderen kunnen de grond raden met hun ogen dicht. En dan hun voeten afkoelen bij een nabijgelegen beekje.

Meer weten

Rijden over weiden en paden midden in de natuur - kan dit gevoel overtroffen worden? Ja, door hogerop te gaan. De bergwandeling wordt een avontuur te paard. De rit naar de Rübezahl Alm op 1.200 meter begint in Ellmau, loopt langs de Weißache naar Egg via het snackstation Hochschwendt naar de Rübezahl Alm. In 1778 was daar nog een stal, vandaag zijn er schnitzels en lekkernijen voor de ruiters. De route voert omhoog over heuvels en dalen en weer omlaag door de bossen naar het dal.

Meer informatie

Er zijn overal stenen in het bos! Precies. Groot en klein, soms heel groot. En het zijn perfecte boulderrotsen. Kinderen kunnen zich op de meeste gemakkelijk zelf uitleven - als je de juiste bouldermatten bij je hebt om vallen van geringe hoogte op te vangen. Het Pitztal is een paradijs voor klimmers. Voor professionals, maar ook voor beginners, vooral voor gezinnen. Gecertificeerde klimtuinen voor gezinnen liggen naast oefentochten en klettersteigen - en sinds 2017 is het bouldergebied "Mandlers Boden" ontwikkeld met 55 boulders die allemaal via een pad met elkaar verbonden zijn. Dat zijn 180 verschillende boulderroutes van verschillende moeilijkheidsgraden.

Naar het bouldergebied

Je kunt veel over de natuur leren uit schoolboeken. Maar je kunt de flora en fauna ook gewoon zelf ontdekken. Dit is vooral gemakkelijk in het Nationaal Park Hohe Tauern. In het grootste nationale park van Oostenrijk zijn ongeveer 3500 plantensoorten ontdekt. Perfecte omstandigheden om op plantenspeurtocht te gaan. Langs veel paden staan informatieborden om je te helpen bij het herkennen van wilde edelweiss, gletsjer boterbloemen of de roestige alpenroos. En er zijn korte natuurpaden - zoals in het Oberhauser Zirbenwald, waar een pad kinderen en hun ouders veilig langs een 1,5 km lange rondweg leidt. 100 hectare beschermd natuurbos, 600 jaar oude steendennen - en slechts 40 hoogtemeters te overwinnen. Zo gaan gezinsvriendelijke excursies.

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.