winkelen Federkielstickerei Stiegler - Zillertaler Ranzen

Vandaag open
Stumm
Voedsel, Tiroolse producten, Kostuums & Traditioneel

Bij een echte Tiroolse klederdracht van muziekkorpsen, schuttersverenigingen en klederdrachtverenigingen hoort ook een geborduurde rugzak, een riem voor de lederhosen. En hier komt de familie Stiegler uit het Zillertal in beeld: Al meerdere generaties lang worden hier rugzakken met de hand geborduurd met ganzenveren van pauwen. Een klus die behendigheid en geduld vereist: voor een gewone rugzak kan gemakkelijk 50 tot 70 uur handwerk nodig zijn.

Raden wij aan omdat:

  • Eeuwenoud ambacht
  • Kunstig versierde leren schooltassen
  • Maatwerk naar wens

Informatie over de winkel

Openingstijden de komende 7 dagen

  • dinsdag: 08:00 - 12:00 uur
    13:00 - 17:00 uur
  • woensdag: 08:00 - 12:00 uur
    13:00 - 17:00 uur
  • donderdag: 08:00 - 12:00 uur
    13:00 - 17:00 uur
  • vrijdag: 08:00 - 12:00 uur
    13:00 - 17:00 uur
  • zaterdag: 08:00 - 12:00 uur
  • zondag: gesloten
  • maandag: 08:00 - 12:00 uur
    13:00 - 17:00 uur

Wat is er hier te doen?

  • Kunstig versierde leren rugzakken
  • Geborduurde handtassen, portemonnees en riemen
  • Koeienbellen met fijn borduurwerk
  • Maatwerk naar wens
Bron: Zillertal Tourismus GmbH

Omschrijving

Bij de familie Stiegler uit Stumm in het Zillertal wordt al zes generaties lang een zeer zeldzaam ambacht doorgegeven.

Muzikanten, schutters en leden van klederdrachtverenigingen zijn zijn meest voorkomende klanten, maar ook prominenten zoals voormalig gouverneur Wendelin Weingartner of Olympisch skikampioen Stefan Eberharter vertrouwen op zijn vakmanschap.

Fritz Stiegler en zijn zoon Alexander zijn als een van de laatste verenborduurders van Oostenrijk nog actief in dit zeer zeldzaam geworden ambacht! Alexander Stiegler begon al op zijn twintigste met de hoge kunst van het borduren met ganzenveren en oefent dit beroep nu uit als zesde generatie van de familie. Hij wilde altijd al borduurder met ganzenveren worden, maar om het beroep zelfstandig te mogen uitoefenen, is een diploma van een leerlingopleiding vereist. Zijn vader was een gediplomeerd banketbakker, zijn zoon Alexander een gediplomeerd timmerman en ook werkzaam in de wegenbouw. Tijdens de wisselende diensten en vakanties heeft hij het ambacht van zijn vader geleerd. Er is geen meesterproef; tevreden klanten zijn het bewijs van zijn vakmanschap.

Het meest vervaardigde product is de Zillertaler Ranzen, een riem voor de klederdracht van de eerder genoemde verenigingen. Zowel handtassen, bretels, riemen, geweerriemen, schoenen, belriemen voor de koeien, menukaarten als wijzerplaten van horloges worden door de familie Stiegler versierd met hun borduurwerk.

Alexander Stiegler draagt zelf een rugzak waaraan hij meer dan 400 uur heeft gewerkt. Deze draagt zijn naam, heel fijn geborduurd. Al sinds de 17e eeuw is dit bijzondere ambacht in de regio bekend – vanaf het begin behoort de familie Stiegler uit het Zillertal tot de meesters van deze zeldzame kunst. Naast hun beroep vinden Fritz en Alexander Stiegler voldoening in de muziek.

Soortgelijke winkels

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.