Lange afstandswandeling Ötztal Trek Etappe 14: Hochjoch-Hospiz - Brandenburger Haus

Sölden /
Moeilijkheidsgraad: zwaar
lengte van de route: 6,3 km
duur: 3:00 h

De etappe van deze dag is een hoogtepunt. De route: fantastisch. De etappebestemming: een majestueus gletsjerkasteel. Het hooggelegen Brandenburger Haus ligt op een zeer onbeschutte locatie en biedt koninklijk uitzicht op de Weißkugel, Langtaufererspitze en Hintere Hintereisspitze. Het eten: keizerlijk en beoordeeld met 99 punten in de Falstaff Hüttenguide in 2024.

Tour eigenschappen

Matig moeilijke etappe. Zekerheid en ervaring in de bergen zijn vereist. Passages over steile weidehellingen, keien en rotsen en gletsjersneeuw moeten worden overwonnen. Oriëntatie voor padloos terrein (paalmarkeringen) en een goede conditie zijn vereist.

Tour informatie

  • Vereisten: zwaar
  • lengte: 6,3 km
  • duur: 3:00 h
  • Hoogtemeters bergopwaarts:1,004 hm
  • hoogtemeters bergafwaarts:168 hm
hoogste punt3,247 m

Startpunt

Hochjoch Hospice

Eindpunt

Huis Brandenburg
  • Conditie 5 / 6

beste tijd van het jaar

  • januari
  • februari
  • maart
  • april
  • mei
  • juni
  • juli
  • augustus
  • september
  • oktober
  • november
  • december

apparatuur

Voor bergbeklimmers die vrij zijn van duizeligheid, goed ter been zijn en ervaring hebben met bergbeklimmen; uitstekende fysieke conditie, uitgebreide bergervaring, uitrusting voor bergbeklimmen, veiligheids- en oriëntatie-uitrusting, goede weersomstandigheden aanbevolen. Houd rekening met de huidige weersvoorspelling

Voor alle wandelingen en tochten is een geschikte uitrusting vereist, zoals ademende outdoorkleding die geschikt is voor het weer. Het is noodzakelijk om een EHBO-kit, een mobiele telefoon en eventueel een wandelkaart mee te nemen, evenals voldoende proviand voor wandelingen zonder verfrissingsstops.

Ijsbijl, stijgijzers, touw | berggids aanbevolen.

Bron: Ötztal

Omschrijving

  • Route: Klimmen, pad
  • Vereisten: Goed ter been, basishoogtevrees, ervaring in de hoge Alpen
  • Zwarte bergpad, alpine route in delen
  • Moeilijkheden: Passage over de Kesselwandferner (spleten); berggids aanbevolen!
  • Uitrusting: normale wandeluitrusting, stijgijzers, ijsbijl afhankelijk van de omstandigheden; touw in elk geval; touw omhoog op de gletsjer
  • Overnachting, verfrissingen: Hochjoch-Hospiz, Brandenburger Haus
  • Heenreis, terugreis: van Vent door het Rofental naar de Hochjoch-Hospiz (ca. 2,5 uur stijgen, ca. 2 uur dalen)

aankomst

  • Aankomst met het openbaar vervoer

    Reis comfortabel en veilig met de trein naar het treinstation Ötztal. Het eindpunt of afgiftepunt is het treinstation ÖTZTAL. Daarna kun je snel en comfortabel met het openbaar vervoer of de plaatselijke taxibedrijven door het hele dal naar je gewenste bestemming reizen.

    De actuele dienstregeling van de bussen vind je op: http://fahrplan.vvt.at

  • parken

    De volgende parkeergarages zijn beschikbaar in Vent:

    - bij de ingang van Vent | betalend | meerdaags ticket mogelijk

    - Dalstation van de stoeltjeslift | betalend | meerdaags ticket mogelijk

Andere tochten in de omgeving

Tirol nieuwsbrief

De berg roept? Onze nieuwsbrief ook!

In onze maandelijkse nieuwsbrief onthullen we de beste vakantietips voor Tirol.

Protected by